• Apr : 9 : 2012 - Czy pojedyncza dawka psylocybiny może wywołać trwałe zmiany w osobowości?
  • Feb : 8 : 2012 - Dlaczego rodzice mordują swoje dzieci?
  • Dec : 27 : 2011 - Kobiety są z Venus, mężczyzni są z Marsa [część 2/2]
  • Dec : 26 : 2011 - Kobiety są z Venus, mężczyzni są z Marsa [część 1/2]

Róznice miedzy kobietami i mezczyznami sa stalym tematem naszych rozmów. Kobiety czesto zarzucaja mezczyznom, ze sa nieczuli i ich nie sluchaja a mezczyzni maja do kobiet pretensje o to, ze podejmuja emocjonalne i przez to nie optymalne decyzje. Która ze stron ma racje? Okazuje sie, ze obie.

Znany niemiecki filozof Georg Wilhelm Friedrich Hegel ujal ten problem nastepujacy slowy:
„Róznica miedzy mezczyzna a kobieta jest taka sama jak miedzy zwierzeciem a roslina. Zwierze jest czyms bardziej zgodnym z charakterem mezczyzny, roslina czyms bardziej zgodnym z charakterem kobiety, poniewaz kobieta to raczej spokojne (podobne do rosliny) rozwijanie sie, którego zasada jest pewna bardziej nieokreslona jednia uczucia. Jesli kobiety stoja na czele panstwa – panstwo znajduje sie w niebezpieczenstwie. Dzialaja one bowiem nie podlug wymagan ogólnosci, lecz podlug przypadkowej sklonnosci i przypadkowego mniemania. Kobiety zdobywaja wyksztalcenie nie wiadomo jak, jak gdyby w atmosferze wyobrazen, bardziej dzieki zyciu niz dzieki zdobywaniu wiadomosci, gdy tymczasem mezczyzna zdobywa sobie stanowisko tylko dzieki osiagnieciom mysli i dzieki wielu wysilkom.”

Slowa Hegla niestety traca meskim szowinizmem, aczkolwiek filozof ów opisal dosc trafnie istote róznicy miedzy mezczyzna i kobieta. Jak przekonamy sie w dalszej czesci artykulu kobiety sa ofiarami systemu patriarchalnego i tysiace lat cierpialy pod uciemiezeniem mezczyzn. Ale to nie jest zla wola mezczyzn, wina tkwi w testosteronie.

Categories: Artykul

Leave a Reply
Pomoc Psychologiczna Online


Uśmiechnij się!


Facebook
Twitter

No public Twitter messages.

Partnerzy

  • Pomoc psychologiczna w internecie
  • Terapia przez internet
  • Psychologist Online
  • Pomoc psychologiczna